Okolí Washingtonu si oblíbili kojoti

Do metropole Spojených států Washingtonu se pravděpodobně stahují kojoti ze sousedního amerického státu Marylandu. Tito nepopulární savci se přibližují do oblasti, kde sídlí také zastupitelské úřady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Jak zaznamenal washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, blízko kojotí stezky je také česká ambasáda.

Česká ambasáda je u lesa parku Rock Creek, ve kterém byli kojoti spatřeni. Strážci parku zatím nevědí, kolik kojotů v blízkosti českého velvyslanectví a rezidence velvyslance slídí.

Kojoti se objevili v parku už dříve, loni se tu dokonce narodila kojotí mláďata, která možná nyní po nocích prozkoumávají své teritorium. Loni kojoti dvakrát napadli volně pobíhající psy. Odborníci ale uklidňují, že na lidi útočí jen velmi zřídka.

Kojotů, které provází špatná pověst, protože přepadávají domácí zvířata, se podle expertů nedá natrvalo zbavit. Ukazuje se, jak je nevýhodné mít ambasádu na odlehlém místě, kde dávají kojoti Dobrou noc.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme