Okrádání nebožtíků prošlo bez trestu

Osvobozující verdikt si vyslechla trojice zaměstnanců krematoria v bavorském Hofu, která okrádala zpopelněné nebožtíky o zlaté zuby. Soudce dospěl k názoru, že nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu rušení klidu zemřelých. Tři "výtečníci" ale přišli o zaměstnání i o čest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřebiště | Foto: www.podrobnosti.ua

Zpěv neslušných písní u hrobu nebo úmyslné rozhazování popela zemřelých by dnes už bývalým pracovníkům krematoria podle trestního řádu bývalo neprošlo. Více než dva roky trvající vytahování zlatých zubů ze schránek s popelem ale soud nepotrestal.

Předsedající soudce Klaus Labandowsky argumentoval tím, že mrtvé tělo není věc a tudíž právně nikomu nepatří. Odnímání zlatých zubů pak podle něj nemělo urážlivý charakter.

Státní zastupitelství tvrdí, že trojice nenechavců dokázala nashromáždit na 12 kilogramů zlata, které prodala za 50.000 eur. Dotyční prý jen následovali příkladu města Hofu, které umělé kolenní klouby, protézy, nebo kardiostimulátory prodávalo vetešníkům. Zlaté zuby se ale za normálních okolností přidávaly do urny.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme