Zprávu OLAF se komise zveřejnit nechystá, nařčení o ovlivňování mafií Oettinger odmítl

Eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger požaduje nulovou toleranci při podvodech s evropskými penězi. Podporuje také zveřejňování těchto případů, aby se jim do budoucna zabránilo. Řekl to na zasedání výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu. Zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům o Čapím hnízdě se ale komise podle Oettingera zveřejnit nechystá, informoval Radiožurnál.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Vůči obviněnému premiérovi Andreji Babišovi z hnutí ANO zdůraznil eurokomisař Günther Oettinger presumpci neviny.

Čapí hnízdo v europarlamentu. Na komisaře pro rozpočet Oettingera čekají dvě otázky od europoslanců

Číst článek

Podle Oettingera přistupovaly Evropská komise i OLAF k vyšetřování dotace pro Čapí hnízdo nezaujatě. Jeho výsledky poslal OLAF podle něj do Prahy hned po skončení bez ohledu na volby v Česku. Nařčení od Babiše o ovlivňování případu mafií Oettinger odmítl.

Německý eurokomisař přislíbil účast vedoucího generálního ředitelství pro regionální rozvoj na některém z příštích zasedání kontrolního výboru.

Podle jeho předsedkyně Ingeborg Gräßleové by měl europoslance informovat, jaké závěry vyvodí z doporučení OLAFu v kauze Čapího hnízda. Toto slyšení by se mohlo konat v únoru.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme