Oleg Orlov: Opoziční kandidáti nejsou připuštěni k volbám

V Rusku za vlády Vladimira Putina neexistuje demokracie, ale pouze její imitace. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to řekl Oleg Orlov, předseda Memorialu, největší ruské nevládní organizace zabývající se ochranou lidských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Orlov dodal, že kromě jiných nedostatků nemají dnešní Rusové možnost volit v opravdových volbách, ale pouze ve formálním hlasování:

"Znamená to, že dochází k imitaci demokratického sytému. Máme parlament, ve kterém neprobíhá diskuse, máme televizi, kde se na různých kanálech ukazují provládní zprávy. Máme dokonce formální volby. Máme propagaci pouze jediné strany, ale ani to není hlavní. Hlavní je, že opoziční kandidáti nejsou k volbám připuštěni."

Ruská nevládní organizace Memorial se zaměřuje na dodržování a ochranu lidských práv.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Ondřej Kapic Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme