Zásah v centru Moskvy. Policie zadržela deset lidí, kteří se sešli k podpoře Sencova

Nejméně deset lidí zadržela v úterý policie v centru Moskvy při akci na podporu ukrajinského filmového režiséra Olega Sencova, který už stý den drží v ruské věznici hladovku. S odkazem na jednoho ze zadržených o tom informoval server OVD-Info monitorující aktivity policie.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Valentyn Ogirenko | Zdroj: Reuters

Sencov, který je hlasitým odpůrcem ruské anexe ukrajinského poloostrova Krym, si v ruské věznici odpykává dvacetiletý trest za terorismus. Režisér obvinění odmítá a označuje je za vykonstruovaná. Hladověním se domáhá propuštění z ruských věznic 64 Ukrajinců, které pokládá za politické vězně.

Hladovka za Sencova. Čeští filmaři podpoří vězněného ukrajinského kolegu, symbolicky začnou 21. srpna

Číst článek

Podle zadrženého Konstantina Kotova v úterý policie v centru Moskvy zatkla deset lidí a počínala si přitom agresivně. Důvody zadržení bezpečnostní složky neobjasnily, napsal sever OVD-Info. Na akci k podpoře Sencova se dnes sešlo zhruba 50 lidí, napsala agentura Interfax.

Sencovova sestra v úterý v rozhovoru s agenturou AP uvedla, že jeho zdravotní stav je kritický. Ruské úřady ale zprávy o zhoršujícím se zdraví filmaře popírají. Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes oznámila, že Sencova v pondělí ošetřili lékaři, podle nichž je jeho zdravotní stav uspokojivý.

K propuštění ukrajinského režiséra vyzvala celá řada zahraničních politiků a umělců. Několik českých filmařů dnes oznámilo, že na podporu Sencova a jeho požadavků v úterý začne držet řetězovou pětidenní hladovku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme