Dvanáct a půl roku. Známý ruský historik Sokolov půjde do vězení za vraždu své přítelkyně

Petrohradský soud v pátek poslal na 12,5 roku do vězení známého ruského historika Olega Sokolova. Světově uznávaný odborník na napoleonskou éru, který se pravidelně účastnil i rekonstrukcí bitev u Slavkova u Brna, podle rozsudku zavraždil svoji bývalou studentku a partnerku.

Od stálého zpravodaje Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský historik Oleg Sokolov u soudu v Petrohradě | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Policie zadržela nositele francouzského Řádu čestné legie poté, co se snažil zbavit části ostatků v petrohradské řece Mojce. Do vody ale tehdy sám v opilosti spadl.

Zbytek těla 24leté Anastázie Ješčenkové pak policie našla v jeho bytě.

Sokolov u soudu později přiznal, že se svou partnerkou a bývalou studentkou se pohádal a v afektu ji zabil. Uvedl, že nejdříve chtěl zbavit jejího těla, a poté v dobovém kostýmu Napoleona spáchat sebevraždu.

Podle médií si už v roce 2008 jedna petrohradská studentka stěžovala univerzitě, že ji Sokolov přivázal k židli, udeřil do tváře a vyhrožoval ocejchováním rozžhaveným železem, protože ho chtěla opustit. Univerzita ale proti historikovi žádné kroky nepodnikla.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme