Olympijské hry v Riu de Janeiru začnou za půl roku. Organizátoři mírní obavy z viru zika

Přesně za půl roku začnou v Riu de Janeiru první olympijské hry na jihoamerickém kontinentu. Přípravy infrastruktury i stadionů finišují a olympijská sportoviště hostí další testovací závody. Organizátoři ale musí mírnit obavy z viru zika, který se šíří v Brazílii i dalších zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komár egyptský (Aedes Aegypti), přenašeč viru zika | Zdroj: Reuters

V Riu de Janeiru začíná tradiční festival. Jen co o čtyři dny později skončí, rozběhne se další kolo testovacích sportovních akcí.

Po budoucí trase olympijského závodu se tak projede třeba cyklistický šampion Peter Sagan a jeho dva stájoví kolegové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijské hry v Riu de Janeiru začnou za půl roku. Organizátoři mírní obavy z viru zika. Podrobnosti zjišťoval jihoamerický zpravodaj David Koubek

Žádný velký skluz v přípravách zřejmě Brazilci nemají. Radnice si dokonce troufla vypovědět smlouvu firmě, která staví stadiony pro tenis a jezdectví.

Organizátoři mají ale v těchto dnech jiné obavy, a to z viru zika. Mezinárodní zdravotnická organizace vyhlásila v pondělí mezinárodní krizový stav.

PŘEHLEDNĚ: Virus zika v otázkách a odpovědích

Číst článek

Národní olympijské výbory například řeší, co doporučit potenciálně těhotným sportovkyním. Brazilská vláda zrušení nebo přeložení her odmítá a místní organizační výbor se snaží návštěvníky her uklidňovat.

Šéf zdravotnických služeb Rio2016 João Grangeiro doporučuje lidem prevenci, hlavně přes den, kdy komáři útočí. Upozorňuje také na to, že v srpnu je v Riu de Janeiru zimní období a komárů není zdaleka tolik jako nyní.

Informace z Ria jsou nadějné a pozitivní, říká Martin Doktor půl roku před startem OH

Číst článek

Virus zika | Foto: Český rozhlas

David Koubek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme