Olympijský deník naposledy. S pivem a zpěvem velšského sboru

Nejlepší dramaturgií rozhlasového reportéra bývá náhoda. Londýnský zpravodaj Českého rozhlasu Jiří Hošek dlouho dumal, komu a čemu věnuje svůj závěrečný Olympijský deník. Měl už prý skoro hotový souhrn nejpůsobivějších okamžiků londýnských her, jenže pak zašel po závěrečném ceremoniálu s kolegy „na pivo“ a jak už to bývá, někoho zajímavého v hospodě potkal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britské pivo | Zdroj: Reuters

Když někdo takhle nádherně zpívá, je i člověku bez hudebního sluchu jasné, že tihle hoši spolu nenotují poprvé.

„Jsme členové pěveckého sboru Velšského ragbyového klubu v Londýně. Na závěrečném ceremoniálu jsme představovali velšské ženy, když Eric Idle zpíval ‘Always Look on the Bright Side of Life‘. Měli jsme taky tu čest, že jsme při předávání vlajky pořadatelům z Ria mohli zpívat olympijskou hymnu,“ dme se pýchou Gaffin, jeden ze členů báječně bezprostředního sboru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závěrečný Olympijský deník Jiřího Hoška z Londýna

Zve mě na další pintu, což ve strachu o osud tohoto příspěvku s díky odmítám.

„Tohle děláme po každém našem koncertu. Najdeme si nějaký prima bar a dlouhé hodiny tam zpíváme a zpíváme. Je to pocta umělecky vlastně reprezentovat Velkou Británii. Ale byla to taky příležitost podělit se o naše velšské kulturní dědictví,“ uvádí Gaffin v obležení nadšených fanoušků a hlavně fanynek.

V restauraci nedaleko Olympijského stadionu s legračním názvem Bumpkin, něco jako vesnický buran či balík, byla nádherná atmosféra. Tady se už neřešilo, kdo kolik získal medailí, i když tu svoji jeden holandský pozemní hokejista nadšeně ukazoval.

„Slavnostní zakončení, to byla v podstatě jen přehlídka britské hudby. Byla to extravagantní show, ale bylo to úžasné. Tady jste nemuseli vědět nic o britské historii jako při zahajovacím ceremoniálu. Tohle bylo něco pro všechny,“ uzavírá Gaffin.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme