Olympijský oheň dorazil do Velké Británie, před sebou má ještě 8 tisíc mil

Oheň z řeckého Olympu dorazil do Velké Británie. Doprovázely ho osobnosti nejen ze světa sportu. Na britské půdě urazí olympijská pochodeň ještě 8 tisíc mil a projde rukama stejného počtu nosičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské hry - olympijská vlajka

Na palubě speciálního zlatě zbarveného letadla putoval olympijský plamen v malé lucerně, připraveny byly i další tři záložní.

Se vzácným nákladem cestovali například britská princezna Anna, starosta Londýna Boris Johnson nebo bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham

Právě David Beckham se stal tím, kdo plamenem zažehl olympijskou pochodeň. Během noci oheň hořel v bezpečí letecké základny, dnes vyrazí na cestu po Velké Británii.

Pochodeň bude putovat celkem 8 tisíc mil, na každé míli ji přitom ponese jiný nosič. Tím prvním bude jachtař Ben Ainslie, trojnásobný zlatý olympijský medailista.

Pochodeň postupně navštíví více než tisíc měst. Celá trasa se musí stihnout za 70 dní do 27. července, kdy budou v Londýně slavnostně zahájeny letní olympijské hry.

Adéla Havránková, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme