Olympijský plavecký stadion Water Cube je novou architektonickou chloubou Pekingu

V Pekingu byl otevřen nový Národní plavecký stadion. Architektonická chlouba čínské metropole označovaná podle svého vzhledu "Water Cube - Vodní kostka" patří spolu s Národním stadionem zvaným "Ptačí hnízdo" k největším dominantám Olympijského parku. Po skončení her se z něj má stát nákupní a rekreační centrum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavecký olympijský stadion Water Cube | Foto: AFP

Po více než třech letech získal Organizační výbor do užívání další z celkem 31 olympijských sportovišť, na kterých budou v Pekingu letos v létě probíhat soutěže 29. LOH. Stavba, která oficiálně stála 100 milionů dolarů, podle některých odhadů však až dvojnásobek, a kterou většinou financovali soukromníci z Číny, Hong Kongu a Tchajwanu, bude hostit účastníky 41 závodů.

Po skončení olympiády se přemění na obchodní centrum s restauracemi a nočními kluby, pod její střechou budou i tenisové kurty. Modré bubliny zdobící povrch plaveckého stadionu už ale přinášejí pořadatelům problémy, vzhledem k znečištěnému ovzduší bude muset být budova často čištěna a mytí vždy potrvá zhruba týden.

Robert Mikoláš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme