Omyl, nebo záměr?

Nový skandál propuká v americkém Kongresu poté, co deník Washington Post zveřejnil, že tam zákonodárci poctili kontroverzního korejského reverenda Sun Myung Moona. Vůdce církve se proslavil zejména tím, že svobodným lidem vybírá manželské partnery s cílem zakládat dokonalé rodiny a vytvořit dokonalé lidstvo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Američtí zákonodárci tvrdí, že byli oklamáni. Více než deset zákonodárců se na půdě Kongresu zúčastnilo recepce na počest reverenda Moona, který se tam prohlásil za vykupitele, a tvrdí, že jeho učení pomohlo znovuzrození Hitlera a Stalina, jako lepších lidí.

Moone o sobě prohlašuje, že za Ježíše převzal poslání vytvářet dokonalé rodiny, rodící bezhříšné děti, které neválčí. Korejský podnikatel a duchovní dostal při recepci od jednoho se zákonodárců na hlavu zlatou korunu a v dlouhém projevu prohlásil, že byl seslán zachránit 6 miliard lidí tohoto světa.

Někteří zákonodárci tvrdí, že přišli na slavnost omylem, jiní chtěli uctít deník Washington Times, který moonisté vlastní.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme