Škola v podzemí. Charkov otevře na 60 tříd ve stanicích metra, aby se děti mohly vrátit do lavic

Víc než tisícovka dětí se v ukrajinském Charkově s novým školním rokem vrátí do skutečných školních lavic. Město pro ně vybudovalo šedesát podzemních učeben ve stanicích metra. V posledním roce a půl se místní školáci museli vzdělávat online kvůli častému ruskému ostřelování, píše agentura Reuters.

Sledovali jsme online Charkov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům v Charkově po útoku

Charkov je jedním z cílů ruských raket krátkého doletu | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Druhé největší město napadené Ukrajiny leží jen 30 kilometrů od ruských hranic a jeho severní okraj poznamenaly přímé boje. Nadzvukové střely ho mohou zasáhnout za méně než minutu, připomíná zpravodajská agentura. Město proto dosud nebylo schopné chránit školáky jinak než zavedením online výuky.

V novém školním roce se ale situace pro některé z nich změní. O výstavbě podzemních učeben informoval v úterý starosta města Ihor Terechov.

„Děti budou moct trávit čas dohromady, najít společnou řeč, komunikovat. Plně to podporuji,“ popsala pro Reuters Iryna Lobodová, matka jednoho charkovského školáka.

OSN v úterý oznámila, že od loňského února bylo na Ukrajině zcela zničeno více než 1300 škol. Prezenčně se podle Spojených národů vzdělává v zemi asi třetina dětí.

job, bad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme