‚Exploze a požáry s následnou detonací.‘ Ukrajina potvrdila útoky na rafinerie a radary

Ukrajinská armáda v noci na pátek zaútočila na čtyři ruské ropné rafinerie, radarové stanice nebo centra elektronické rozvědky v Brjanské oblasti a na okupovaném Krymu, oznámil v pátek ukrajinský generální štáb.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští dělostřelci nedaleko Charkova

Ukrajinští dělostřelci nedaleko Charkova | Foto: Vjačeslav Ratinskij | Zdroj: Reuters

Terčem ukrajinských útoků se staly tři rafinerie v Krasnodarském kraji a jedna v Astrachaňské oblasti.

Ukrajinská armáda podle generálního štábu prý úspěšně udeřila i na místa v Krasnodarském kraji, kde ruská armáda skladuje útočné drony typu Šáhed a kde je připravuje k nasazení. Cílem se staly také výcvikové budovy a komunikační body pro bezpilotní letouny. „V důsledku bojových operací byla zaznamenána řada explozí a požárů s následnou detonací,“ uvedl generální štáb a dodal, že zjišťuje informace o následcích útoků.

Ukrajinská armáda uvádí, že útočí proti ruské vojenské a energetické infrastruktuře s cílem snížit bojeschopnost ruských jednotek účastnících se invaze na Ukrajinu.

Ruské ministerstvo obrany ráno informovalo, že protivzdušná obrana v noci na pátek zlikvidovala 114 ukrajinských dronů nad anektovaným Krymem, Černým mořem, Krasnodarským krajem a Volgogradskou oblastí. Moskva rovněž uvedla, že zničila šest bezposádkových plavidel ukrajinského námořnictva v Černém moři.

Tvrzení znepřátelených stran nelze v podmínkách válečného konfliktu nezávisle ověřit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme