Koronavirem se ve světě dosud nakazilo na sedm milionů lidí. Téměř 400 tisíc z nich zemřelo

Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala v sobotu agentura Reuters s odkazem na své propočty. Americká Univerzity Johnse Hopkinse ale na svých webových stránkách uvádí zatím 6,79 milionu potvrzených případů nákazy. Počet evidovaných úmrtí s nemocí covidem-19 se podle obou zdrojů blíží čtyřem stům tisícům, podle univerzity jich je 396 131.

Aktualizováno Řím (Aktualizováno: 23:03 6. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S nemocí covid-19 zemřelo podle Reuters za pět měsíců stejně lidí, jako zemře ročně na malárii (ilustrační foto) | Foto: Kim Kyung-Hoon | Zdroj: Reuters

Reuters uvedla, že počet evidovaných nákaz dosáhl sedm milionů poté, co výrazně stoupla čísla v Brazílii a Indii. V Brazílii už druhý den v řadě přibylo přes 30 000 potvrzených případů nákazy a v Indii za poslední den přibylo téměř 10 000 případů.

Víme, s jakým nepřítelem bojujeme, říká epidemiolog. Koronavirus podle něj jen tak nezmizí

Číst článek

Brazílie je tak v počtu nakažených druhá na světě po Spojených státech, kde se počet dosud registrovaných nakažených blíží dvěma milionům; podle Univerzity Johnse Hopkinse je to 1,9 milionu.

Od soboty přitom přestala fungovat stránka brazilského ministerstva zdravotnictví, na níž byla data denně zveřejňována. Vláda k tomu podle Reuters řekla, že údaje je nutné revidovat, protože neodrážejí současnou situaci.

Na dalších příčkách jsou podle stejného zdroje Rusko, Británie a pátá je Indie, která v sobotu předstihla Itálii a podle americké univerzity i Španělsko.

V Itálii počty klesají

V Itálii se dosud potvrdilo 234 801 případů nákazy, z toho 33 846 lidí v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo, uvedl v sobotu úřad civilní ochrany. Za poslední den přitom přibylo 72 úmrtí a 270 nakažených, obě čísla jsou nižší než o den dříve, kdy to bylo 85 úmrtí a 518 nově potvrzených případů.

Reuters napsala, že s nemocí covid-19 zemřelo za pět měsíců stejně lidí, jako zemře ročně na malárii. Reálné počty úmrtí s covidem-19 jsou ale vyšší, upozornila Reuters, protože ne všem zemřelým, u nichž je podezření na koronavirus, se dělají testy.

Koronavirus SARS-CoV-2 se poprvé objevil loni koncem roku v Číně, která dosud eviduje podle Univerzity Johnse Hopkinse 84 181 případů nákazy a 4638 úmrtí s covidem-19.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme