Nizozemsko brzy předá Ukrajině další obrněná vozidla YPR. Požádal o ně sám Zelenskyj

Nizozemsko brzy předá Ukrajině další obrněná vozidla YPR vybavená dálkovým ovládáním zbraní (RCWS), které umožňují posádce ovládat zbraně zevnitř. Nizozemská ministryně obrany Kajsa Ollongrenová to v pondělí oznámila během jednání kontaktní skupiny pro Ukrajinu v takzvaném formátu Ramstein. Její resort to zveřejnil na svých stránkách.

Sledovali jsme online Haag Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voják 65. mechanizované brigády jde kolem svého obrněného vozidla YPR-765

Voják 65. mechanizované brigády jde kolem svého obrněného vozidla YPR-765 | Foto: Dmytro Smolienko/Ukrinform/Sipa USA | Zdroj: Reuters

„Pro Ukrajinu jsou taková obrněná vozidla velmi důležitá, jsou ovladatelná, mohou rychle přepravovat vojáky a mohou být použita k průzkumu, útoku i obraně,“ uvedla Ollongrenová a vyzdvihla také bezpečnost obsluhy zbraní.

Ukrajina ovládá tři pětiny města Vovčansk, uvedl vicegubernátor. Rusko se snaží vylepšit pozici

Číst článek

Konkrétně o tyto vozy nizozemské výroby podle Haagu požádal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. K úterku Nizozemsko podle ministerstva obrany dodalo či přislíbilo Kyjevu celkem 207 obrněných vozů YPR různých typů.

Ukrajina potřebuje zbraně na svou obranu ve válce s Ruskem, která začala v únoru 2022.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme