Ofenziva, nebo jen doplnění stavů? Rusko podle Kyjeva připravuje 100 000 nových vojáků

Rusko připravuje nové uskupení o velikosti zhruba 100 000 vojáků a není vyloučeno, že ho plánuje použít při možné letní ofenzivě, sdělil podle serveru RBK-Ukrajina velitel ukrajinských pozemních vojsk Oleksandr Pavljuk.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský voják nabíjí salvový raketomet Tornado-G v Kupjanské oblasti

Ruský voják nabíjí salvový raketomet Tornado-G v Kupjanské oblasti | Foto: Russian Defense Ministry/Handout | Zdroj: Reuters

Podle Pavljuka není vyloučeno, že Rusové do léta nashromáždí dostatek sil a přejdou v jedné z oblastí fronty do ofenzivy. „Jsou to zatím ty nejhorší prognózy,“ uvedl.

‚Rusko je ve válce.‘ Mluvčí Kremlu dříve označoval konflikt na Ukrajině speciální vojenskou operací

Číst článek

„Ruské plány neznáme úplně přesně. Je ale známo, že (Rusové) vytvářejí uskupení o více než 100 000 vojácích. Není to nutně kvůli nové ofenzivě, možná, že ho využijí k doplnění svých jednotek ztrácejících bojeschopnost,“ sdělil také velitel pozemních vojsk.

Ruský investigativní portál Vjortska pak napsal, že podle jeho zdrojů plánuje ruské ministerstvo obrany v nejbližší době vyslat do války dalších 300 000 lidí, především rezervistů, ale možná i branců, kterým skončí základní vojenská služba.

Julie Dvořáková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme