Po ruském útoku na Kryvyj Rih zemřelo pět lidí, oznámily úřady. Rakety poškodily asi 400 bytů

Počet obětí ruského útoku na Kryvyj Rih dosáhl pěti, počet zraněných je 49, oznámily městské úřady. Na čtvrtek proto ve městě vyhlásily smutek. Ruské síly ve středu zaútočily na deset pohraničních obcí v Sumské oblasti, přičemž zabily jednu osobu a dvě další zranily, uvedla regionální vojenská správa. Ve čtvrtek o tom napsal server The Kiyv Independent, informace nelze nezávisle ověřit.

Sledovali jsme online Kyjev/Kryvyj Rih Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský útok na Kryvyj Rih poškodil 400 bytů, uvádí úřady

Ruský útok na Kryvyj Rih poškodil 400 bytů, uvádí úřady | Foto: Mykhailo Moskalenko | Zdroj: Reuters

Náčelník vojenské správy Kryvého Rihu Jevhen Sytnyčenko v ukrajinské televizi upřesnil, že ruské rakety poškodily přes dvacet bytových domů a asi 400 bytů. U některých staveb hrozí zřícení a město proto zajišťuje náhradní bydlení jejich obyvatelům.

Ruské útoky pokračovaly i v noci na čtvrtek, cílem se stal Charkov a Sumská oblast. Ruská armáda během středy 66krát vystřelila na hranice Sumské oblasti a zaútočila na region bezpilotními letouny, raketami, dělostřelectvem a dalšími zbraněmi. Útoky způsobily v oblasti 332 výbuchů, píše server the Kyiv Independent.

Martin Dorazín, job, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme