Brazílie a Mexiko hlásí rekordní nárůst úmrtí. Na Haiti se od pondělí nakazilo přes 2500 lidí

  • Již druhý den v řadě zemřel během jediného dne v Brazílii rekordní počet pacientů s nemocí covid-19. Ve středu tamní úřady zaznamenaly 1349 úmrtí v souvislosti s koronavirem, o den dříve jich bylo 1262.
  • Nejvyšší denní přírůstek úmrtí od vypuknutí epidemie koronaviru také zaznamenalo Mexiko. Počet mrtvých tam ve středu poprvé přesáhl 1000 obětí.
  • Na Haiti se od pondělí potvrdila nákaza koronavirem u 2507 lidí, nejméně 48 infikovaných pak zemřelo. Znepokojení nad situací v zemi vyjádřila i Světová zdravotnická organizace.
  • V Česku se podle ministerstva zdravotnictví aktuálně potýká s nemocí 2365 pacientů, celkově se od vypuknutí epidemie koronaviru nakazilo 9441 lidí. Za středu tak přibylo celkem 74 nový případů infekce, nejvíce za 11 dní. Vyléčilo se již 6752 pacientů.

Brasília/Mexico City (Aktualizováno: 10:26 4. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roušky se v Brazílii rychle rozšířily | Zdroj: Reuters

Na komplikace spojené s nemocí covid-19 doposud v Brazílii zemřelo 32 548 lidí. Infekce koronavirem je od vypuknutí epidemie prokázala u 584 016 lidí, pouze za středu bylo potvrzeno 28 633 nových případů nákazy. Skutečné číslo však bude pravděpodobně daleko vyšší, upozorňuje agentura Reuters.

Brazílie je co do počtu infikovaných po Spojených státech druhou nejzasaženější zemí na světě. Více lidí s covidem-19 než v této latinskoamerické zemi zemřelo pouze ve Spojených státech, Velké Británii a Itálii.

Text pokračuje pod online reportáží.

Latinská Amerika je v současnosti považována za epicentrum pandemie nemoci covid-19. Nákaza silně zasáhla také Peru, Ekvádor, Chile a Panamu.

Ve středu se oficiálně ministrem zdravotnictví na přechodnou dobu stal generál Eduardo Pazuello poté, co z vedení resortu kvůli sporům s prezidentem kvůli covidu-19 odešli už dva ministři. Agentura DPA uvádí, že Pazuello v minulosti stál v čele operace, jejímž cílem bylo zvládnout ve státu Roraima příliv uprchlíků ze sousední Venezuely. Během olympijských a paralympijských her v Riu de Janeiru měl na starosti armádní logistiku. Bolsonaro řekl, že předpokládá, že na postu ministra zdravotnictví Pazuello bude dlouho, protože jde o „prvotřídního manažera“.

Epidemie v Mexiku

Mexiko zaznamenalo ve středu rekordní denní nárůst úmrtí spojených s nákazou koronavirem, a to 1092. Celkem v zemi od vypuknutí epidemie zemřelo 11 729 pacientů s nemocí covid-19.

Rekordní byl i počet nových případů infekce, ve středu úřady evidovaly 3912 nakažených. Celkem Mexiko zaznamenalo 101 238 infikovaných.

Mexické úřady už dříve upozornily, že ve skutečnosti se koronavirem nakazilo více lidí. Reuters píše, že Mexiko plánovalo začít uvolňovat opatření přijatá proti šíření koronaviru, když ale nově nakažených i mrtvých strmě přibývá, naděje na nějakou větší změnu mizí.

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme