Ruské drony útočily ve třech ukrajinských oblastech, cílily i na vodní elektrárnu

Ruské síly v noci na úterý opět zaútočily na Ukrajinu za pomoci dronů Šáhed íránské konstrukce, uvedla ukrajinská média s odvoláním na úřady a velitelství letectva. V Oděse bezpilotní letouny poškodily 14 bytů a zranily sedm lidí, včetně dvou dětí, uvedl na webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní úřady a velitelství jižního uskupení ukrajinských sil. Téměř všechny ruské drony se však podle ukrajinského letectva podařilo sestřelit.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják vypouští průzkumný dron středního doletu typu Vector u města Bachmut v Doněcké oblasti na Ukrajině

Ukrajinský voják vypouští průzkumný dron středního doletu typu Vector u města Bachmut v Doněcké oblasti na Ukrajině | Foto: Oleksandr Ratushniak | Zdroj: Reuters

Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila 15 ze 16 útočných dronů, které během noci vyslalo Rusko, uvedl ráno server RBK-Ukrajina. Rusové na Ukrajinu také vystřelili dvě balistické rakety Iskander-M, avšak letectvo se nezmínilo, kde tyto rakety dopadly, dodal server BBC News. Odhadl, že dron, který protivzdušnou obranou proletěl, zasáhl Oděsu.

Ruská agrese na Ukrajině přispěla k podpoře EU, ukazují data. Ekonomické důsledky ji ale opět sráží

Číst článek

„V Oděse v důsledku nepřátelského náletu byly poškozeny obytné domy, vypukl požár,“ napsala Ukrajinska pravda. „Na likvidaci následků se pracuje. Podařilo se zachránit 34 lidí, včetně tří dětí,“ dodala.

Nálet se podle předběžných údajů obešel bez obětí na životech, uvedl starosta Oděsy Hennadij Truchanov podle serveru RBK-Ukrajina.

Rusové vypustili několik skupin útočných dronů, letecký poplach byl vyhlášen v několika oblastech, uvedl server RBK-Ukrajina s odvoláním na velení ukrajinského letectva, pod které spadá i protivzdušná obrana. Podle těchto informací jedna skupina dronů, vypuštěná z okolí Kurska, směřovala na Čerkaskou oblast.

V této oblasti drony zaútočily u města Kaniv, kde se na Dněpru nachází vodní elektrárna, uvedl na svém ruskojazyčném webu server BBC News s odvoláním na informace ze sociálních sítí.

Rovněž vojenská správa Kyjevské oblasti podle RBK-Ukrajina informovala, že protivzdušná obrana odráží nálet dronů, a vyzvala obyvatele, aby palbu nenatáčeli a záběry nedávali na internet. „Postarejte se o vlastní bezpečnost. Zůstaňte v krytech až do odvolání poplachu,“ vyzvala. Později šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko ujistil, že všechny drony útočící na hlavní město se podařilo sestřelit.

tkz, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme