Ruské raketové údery na Charkov zranily nejméně čtyři lidi. Útoky poškodily i plynovod

Rusko ve čtvrtek brzy ráno odpálilo několik raket na ukrajinský Charkov. Údery zranily nejméně čtyři lidi a poškodily infrastrukturu, informovala agentura Reuters s odvoláním na představitele regionu.

Sledujeme online Charkov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasič pracuje na místě, kde byla tiskárna zasažena ruskými raketami během ruského útoku na Charkov na Ukrajině 23. května 2024

Hasič pracuje na místě, kde byla tiskárna zasažena ruskými raketami během ruského útoku na Charkov na Ukrajině 23. května 2024 | Foto: Valentyn Ogirenko | Zdroj: Reuters

Ihor Terechov, starosta druhého největšího ukrajinského města, které se v posledních měsících stalo častým terčem útoků ve více než dva roky trvající ruské agresi, na platformě Telegram napsal, že v důsledku úderů utrpěly čtyři osoby zranění, byl poškozen plynovod a vysypalo se mnoho oken.

Státy poslaly část peněz, testují, zda bude česká iniciativa pro Ukrajinu fungovat, popisuje Kopečný

Číst článek

Šéf oblastní správy Oleh Syněhubov uvedl, že na Charkov bylo vypáleno osm střel a zasažena byla také obec severně od města.

Po ranních úderech na Charkov zůstal na celé Ukrajině v platnosti letecký poplach, uvedl Reuters.

Zásah hypermarketu

V sobotu zasáhly ruské letecké naváděné pumy charkovský hypermarket se stavebními potřebami, kde ve středu skončily pátrací práce. Konečná bilance úderu se podle ukrajinského ministra vnitra Ihora Klymenka vyšplhala na devatenáct mrtvých. Rusko od začátku své invaze na Ukrajinu z února 2022 popírá, že by záměrně útočilo na civilní cíle.

Charkov je terčem ruských vzdušných útoků od prvních dnů války, v prvních měsících se ho Rusové pokoušeli neúspěšně dobýt. Ukrajinští vojáci během bleskové ofenzivy v září 2022 vytlačili ruské síly z téměř celé Charkovské oblasti, kterou Rusové do té doby okupovali.

V posledních měsících však Rusko zintenzivnilo vzdušné útoky na Charkovskou oblast i na její metropoli a v květnu obnovilo pozemní ofenzivu na severu regionu, který hraničí s Ruskem.

jar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme