Moskva a Kyjev na sebe v noci navzájem útočily drony. V ruské Samarské oblasti hoří rafinerie

Ukrajinský útok drony na ruskou Belgorodskou oblast si podle zdejšího gubernátora Vjačeslava Gladkova vyžádal jeden život a dva zraněné. Agentura TASS také napsala, že ruské síly v noci na sobotu nad několika oblastmi zničily 12 ukrajinských dronů. Ruskojazyčný server BBC zase uvedl, že v Samarské oblasti hoří po útoku bezpilotního letounu rafinerie.

Sledovali jsme online Moskva/Kyjev (Aktualizováno: 6:44 23. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rafinerii v Samarské oblasti, která se specializuje na výrobu motorového paliva, útok sice způsobil požár, ale nevyžádal si podle místních úřadů žádné zraněné

V rafinerii v Samarské oblasti, která se specializuje na výrobu motorového paliva, útok sice způsobil požár, ale nevyžádal si podle místních úřadů žádné zraněné | Zdroj: Reuters

Drony se podle ruského ministerstva obrany podařilo zničit nad Brjanskou, Voroněžskou, Saratovskou a Belgorodskou oblastí. Podrobnosti o útoku, který si vyžádal mrtvého a zraněné, zatím nejsou k dispozici.

V rafinerii v Samarské oblasti, která se specializuje na výrobu motorového paliva, útok sice způsobil požár, ale nevyžádal si podle místních úřadů žádné zraněné.

Za báseň o válce vězení. Ruský básník si má odpykat sedmiletý trest za zpochybňování správnosti invaze

Číst článek

Ukrajina na ruská ropná zařízení v poslední době útočí stále častěji navzdory tomu, že Washington podle listu Financial Times požádal Kyjev, aby s tím přestal, protože se obává, že by útoky mohly vést ke zvýšení světových cen ropy a také vyprovokovat Moskvu k odvetným akcím.

Ukrajinská obrana

Ukrajinská protivzdušná obrana zničila 31 ze 34 dronů, kterými v noci zaútočily ruské síly, uvedly ráno podle agentury Reuters ukrajinské vzdušné síly. Generální štáb v pravidelném ranním hlášení uvedl, že za posledních 24 hodin Rusové provedli 88 raketových a 143 vzdušných útoků a v 92 případech ostřelovali Ukrajinu ze salvových raketometů.

Ruské dělostřelectvo útočilo na přibližně 140 obcí v oblastech po celé délce fronty, poznamenal ukrajinský generální štáb. V Charkovské oblasti se ruské síly třikrát pokusily s podporou letectva prorazit ukrajinskou obranu. Útokům obránci čelili také v Doněcké oblasti a u obce Robotyne v Záporožské oblasti, což je jedno z několika míst, které Ukrajina osvobodila při své nepříliš úspěšné loňské letní protiofenzivě.

Jižně od Chersonu se podle ukrajinské strany Rusové dál snaží vyhnat ukrajinské síly z pozic na jižním břehu řeky Dněpr.

jar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme