Rusko i Ukrajina hlásí nepřátelské vzdušné útoky. Kyjev sestřelil všech 37 útočících dronů

Rusko i Ukrajina shodně uvedly, že se v noci na neděli staly terčem vzdušných útoků. Kyjev oznámil sestřelení všech 37 útočících ruských dronů, ruská protivzdušná obrana odvracela dronový a raketový útok na okupovaném ukrajinském poloostrově Krym a také v Krasnodarském kraji na jihu země.

Sledovali jsme online Kyjev / Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky útoku na Charkov

Podle ruských úřadů dopadl jeden dron do areálu rafinerie ve Slavjansku na Kubáni, nezpůsobil však žádný požár | Foto: Valentyn Ogirenko | Zdroj: Reuters

„V Kyjevské, Oděské, Mykolajivské, Sumské, Vinnycké, Žytomyrské, Čerkaské a Chersonské oblasti bylo sestřeleno všech 37 bojových dronů Šáhed,“ uvedlo ukrajinské letectvo.

Ukrajina kvůli ruské ofenzivě evakuovala už 10 tisíc lidí. Cesty do Vovčansku jsou pod palbou

Číst článek

Agentura DPA s odkazem na ukrajinská média uvedla, že na řadě míst Ukrajiny byly slyšet exploze. Není však jasné, zda byly způsobeny prací protivzdušné obrany či dopady dronů či raket na cíl.

Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že systémy protivzdušné obrany v noci na neděli zničily devět raket ATACMS a jeden bezpilotní prostředek nad Krymem, tři drony nad pohraniční Bělgorodskou oblastí a rovněž 57 dronů nad Krasnodarským krajem. Podle ruských úřadů dopadl jeden dron do areálu rafinerie ve Slavjansku na Kubáni, nezpůsobil však žádný požár.

Ruskem dosazený gubernátor Krymu Michail Razvožajev uvedl, že protivzdušná obrana odrážela vzdušný útok na Sevastopol. Podle něj nebyly zaznamenány „žádné škody na civilní infrastruktuře“.

Informace médií o zásahu skladu ropy v ruském Vyborgu poblíž finských hranic místní úřady popřely. „V budově starého vyborgského ropného skladu došlo k výbuchu spojeného s použitím pyrotechnických prostředků. Nejsou žádní zranění, nebezpečí ani požár,“ uvedl gubernátor Leningradské oblasti Alexandr Drozdenko.

Informace válčících stran nebylo možné bezprostředně ověřit.

edr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme