Rusko od začátku války přišlo o půl milionu mužů, tvrdí Ukrajina. Nerozlišuje mrtvé a raněné

Ruská armáda od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla o 500 000 mužů, uvedl ukrajinský generální štáb. Údaj však nelze nezávisle ověřit a Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajinský údaj navíc nerozlišuje mezi mrtvými, zraněnými či pohřešovanými vojáky nepřátelské strany.

Sledovali jsme online Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský údaj nerozlišuje mezi mrtvými, zraněnými či pohřešovanými vojáky

Ukrajinský údaj nerozlišuje mezi mrtvými, zraněnými či pohřešovanými vojáky | Zdroj: Reuters

Podle odhadu ukrajinské armády, o kterém informují ukrajinská média, se za poslední den ruské ztráty zvýšily o zhruba 1000 mužů na 500 080 vojáků. Podle ukrajinského generálního štábu ruská armáda zaznamenala také rozsáhlé škody na technice.

Spojené státy dodají Ukrajině další zbraně. ‚Pokryjí nejnaléhavější potřeby,‘ říká Pentagon

Číst článek

Moskva údaje o svých ztrátách nezveřejňuje a neexistuje ani žádný třetí zdroj, který by dokázal přesně a nezávisle popsat ztráty ruské armády. V únoru stanice BBC uvedla, že na základě otevřených zdrojů zjistila, že při bojích na Ukrajině zemřelo na 45 000 ruských vojáků.

Americký list The New York Times na začátku roku informoval o odhadu Pentagonu, podle kterého ztráty ruské armády dosáhly na 300 000 mužů. Z nich 60 000 podle této informace zemřelo. Spojené státy podporují ve válce Ukrajinu.

O svých ztrátách podrobně neinformuje ani Ukrajina. V únoru ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že ve válce padlo na 31 000 ukrajinských vojáků. Počet zraněných ale nechtěl uvést, aby neposkytl Rusku výhodu. V posledních měsících se však ukrajinská armáda nacházela pod ruským tlakem a Ukrajina přijala opatření, jež zpřísnila podmínky mobilizace.

hof, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme