Rusko opět útočilo na ukrajinské energetické objekty. Kyjev hlásí škody z okolí Kryvého Rihu

Rusko v pátek nad ránem podniklo další útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, vlna úderů nebyla ale tak masivní jako předchozí noc. Škody jsou hlášeny z okolí Kryvého Rihu v Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři pracují na místě ruských náletů uprostřed ruského útoku na Ukrajinu ve vesnici Lyptsi v Charkovské oblasti na Ukrajině 10. dubna 2024

Záchranáři pracují na místě ruských náletů uprostřed ruského útoku na Ukrajinu ve vesnici Lyptsi v Charkovské oblasti na Ukrajině (ilustrační foto z 10. dubna 2024) | Foto: Volodymyr Pavlov | Zdroj: Reuters

Trosky sestřeleného dronu tam dopadly na blíže neupřesněný energetický objekt, který začal hořet. Hasiči požár likvidují, píše server Ukrajinska pravda.

Ukrajinci nemají k západním systémům protivzdušné obrany téměř žádné střely, tvrdí novinář deníku Bild

Číst článek

Rusové při poslední sérii útoků nasadili jednu raketu Ch-59 a sedmnáct útočných dronů typu Šáhed, uvedlo v pátek ukrajinské letectvo. Protivzdušná obrana šestnáct šáhedů zničila. Stalo se to nad územím Mykolajivské, Oděské, Chersonské, Dněpropetrovské, Vinnycké a Chmelnycké oblasti.

Z posledního regionu byly hlášeny výbuchy a zejména v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny platil poplach kvůli nebezpečí raketových útoků, uvádí ruskojazyčný servis BBC. Následky útoků se upřesňují, informace o případných obětech zatím nejsou k dispozici.

Ze středy na čtvrtek ruská armáda zasáhla větší počet ukrajinských energetických objektů, včetně několika elektráren. Moskva uvedla, že šlo o odvetu za ukrajinské útoky na ruské rafinérie.

jar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme