Rusko podniklo rozsáhlý dronový útok na Sumy na severu Ukrajiny. O mrtvých nejsou zprávy

Rusko v noci na pondělí zaútočilo bezpilotními letouny typu Šáhed na oblastní město Sumy na severu Ukrajiny. Útoky silně poškodily energetickou infrastrukturu města i oblasti. O zraněných nebo mrtvých zatím zprávy nejsou.

Sledovali jsme online Sumy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální pracovníci pracují na staveništi u obytného domu poškozeného ruským náletem uprostřed ruského útoku na Ukrajinu.

Podobné problémy se objevily v některých obvodech sousedního oblastního města Charkova, kde bylo při včerejších útocích zraněno celkem 15 lidí (archivní foto) | Foto: Vyacheslav Madiyevskyy | Zdroj: Reuters

Letící rusko-íránské drony Šáhed a jejich sestřelování natočili obyvatelé Sum a zveřejnili i s komentáři na sociálních sítích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruské drony paralyzovaly Sumy a okolní oblasti

Po půlnoci ve městě přestala fungovat elektřina a částečně i vodovody – nemocnice a další objekty kritické infrastruktury proto musely přejít na náhradní zdroje, uvedl šéf městské vojenské správy Oleksij Drozdenko.

Podobné problémy se objevily i v dalších městech regionu, a dokonce i v některých obvodech sousedního oblastního města Charkova, kde bylo při včerejších útocích zraněno celkem 15 lidí.

Martin Dorazín, edr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme