Rusko rozmisťuje síly v severní části Charkovské oblasti, varuje hlavní velitel Syrskyj

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu. Stále tam však nemá takový počet vojáků, aby mohlo v oblasti podniknout větší výpad, je přesvědčen hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Informuje o tom agentura Reuters.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrskyj chce vyměnit několik velitelů na východní frontě

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu | Foto: Ukrainian Presidential Press Service | Zdroj: Reuters

Kyjev tvrdí, že se mu podařilo frontu na severovýchodě Charkovské oblasti stabilizovat poté, co tam Rusko od 10. května obsadilo několik vesnic. Teď ale podle Syrského Moskva do oblasti posílá další brigády z jiných regionů, aby posílila své jednotky na dvou hlavních liniích útoku.

„Tyto síly jsou v současné době nedostatečné pro rozsáhlou ofenzivu a průlom naší obrany,“ věří Syrskyj.

Ruské raketové údery na Charkov zranily nejméně čtyři lidi. Útoky poškodily i plynovod

Číst článek

Ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov v týdnu uvedl, že Rusko má na Ukrajině a v její blízkosti 500 000 vojáků a chystá se tento počet navýšit o dalších 200 000 až 300 000.

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že cílem ofenzivy v této oblasti není dobýt druhé největší ukrajinské město Charkov, ale vytvořit nárazníkové pásmo kvůli ukrajinským útokům na ruskou Bělgorodskou oblast, která leží za hranicí.

Za poslední den podle Kyjeva ruské síly v regionu nepokročily. Syrskyj má za to, že stabilizaci v Charkovské oblasti napomohlo i vytvoření muničních rezerv ze strany Ukrajiny. Podle Reuters tato poznámka naznačuje, že akutní nedostatek munice, kterým Kyjev v posledních měsících trpěl, se už díky nové americké pomoci podařilo zmírnit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme