Ruský dronový útok způsobil v Charkově nejméně dva požáry. Pět lidí je zraněných

Při ruském dronovém útoku na východoukrajinský Charkov v noci na neděli utrpělo zranění pět lidí, mezi nimi jedno dítě. Podle ukrajinských médií o tom informovala Státní služba pro mimořádné události.

Kyjev (Aktualizováno: 9:11 5. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky ruského útoku na Charkov ze 4. května

Následky ruského útoku na Charkov ze 4. května | Foto: Vyacheslav Madiyevskyy | Zdroj: Reuters

Výbuchy poškodily obytné domy a další stavby, na dvou místech vypukly požáry.

Rusko v poslední době zintenzivnilo útoky na Charkov s pomocí raket, řízených leteckých bomb a dronů. Útoky ničí energetickou infrastrukturu a zabíjejí civilisty.

Zbraně, zbraně, žádné slovo mír nepadá. Summity Evropské rady jsou válečné kabinety, tvrdí Fico

Číst článek

Pravoslavní křesťané v neděli slaví Velikonoce a starosta Charkova Ihor Terechov obyvatelům města popřál, aby jim svátky „přinesly nové síly v boji za pravdu a spravedlnost“.

Uvedl, že kostely budou otevřené celý den, ale nabádá k opatrnosti. „Vždyť i dneška se Rusové mohou snažit využít ke svým teroristickým záměrům,“ napsal v neděli na svém telegramovém účtu.

Ukrajinské vzdušné síly v neděli oznámily, že systémy protivzdušné obrany nad Charkovskou, Chersonskou a Dněpropetrovskou oblastí zničily 23 z 24 útočných dronů, které Rusko vyslalo na ukrajinské území.

V Dnipru trosky sestřelených bezpilotních strojů zasáhly blíže neurčené objekty infrastruktury a jeden vícepodlažní dům. Ve Slobožanském okrese severně od Dnipra byly poškozeny dvě auta a obchod, informoval šéf Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak.

kth, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme