Situace v Doněcké oblasti je podle Zelenského krajně obtížná. Nejtvrdší boje jsou u Pokrovska

Za krajně obtížnou označil v noci na středu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj situaci na bojišti v Doněcké oblasti na východě země. Armádní velení uvedlo, že v některých místech musejí ukrajinské jednotky v důsledku ruských útoků manévrovat.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják na hlídce v Charkovské oblasti

Ukrajinský voják na hlídce v Charkovské oblasti | Foto: Inna Varenytsia | Zdroj: Reuters

Nejprudší boje vedou ukrajinští obránci momentálně na kramatorském, kurachovském a pokrovském frontovém úseku, uvedl podle agentury Interfax-Ukrajina Zelenskyj ve svém večerním videoposelství.

Foltýn: Rusko lze porazit mimořádně levně. Čím déle ale budeme s pomocí váhat, tím víc to bude stát

Číst článek

Ukrajinský generální štáb uvedl, že boje u Pokrovska jsou z celé fronty v současnosti nejprudší, ruské síly tu jen za úterý provedly na 37 útoků.

„V některých oblastech situace vyžaduje manévrování našich jednotek. Obranné síly přijímají opatření k odražení nepřítele a stabilizaci situace,“ uvedl štáb bez bližších podrobností ve své pravidelné svodce.

Oproti tomu v Charkovské oblasti, kde ruské síly začátkem tohoto května otevřely nový úsek fronty, dosáhly ukrajinské jednotky podle Zelenského „hmatatelných výsledků“ a daří je jim zde „ničit nepřítele“. Generální štáb uvedl, že zde odrážejí ruské útoky, místy však provádějí protiútoky a přijímají opatření k posílení své obrany.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme