Na pomoc Ukrajině vyčlení země G7 v příštím roce 32 miliard dolarů, dohodli se ministři financí

Ministři financí zemí skupiny vyspělých ekonomik G7 se dohodli, že v příštím roce na ekonomickou pomoc Ukrajině bránící se ruské invazi vyčlení až 32 miliard dolarů (asi 731 miliard korun), z toho 18 miliard eur (asi 436 miliard korun) pochází od Evropské unie. V pátek o tom informovala agentura Kjódó.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničený dům v Bachmutu

Více než 18 miliard eur z částky pochází od Evropské unie (ilustrační foto) | Foto: Oleksandr Ratushniak | Zdroj: Reuters

Ministři v prohlášení po virtuálním jednání uvedli, že suma pomůže Kyjevu stabilizovat ekonomiku, udržet v provozu základní služby a provést urgentní opravy.

Je to horor, říkají obyvatelé zničeného Mariupolu. Rusové se snaží na troskách postavit nové město

Číst článek

Ve čtvrtek se setkali také ministři zahraničí G7, kteří odsoudili ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu a shodli se, že se ještě více zaměří na podporu protivzdušné obrany Ukrajiny.

„Každá zničená raketa znamená o jedno utrpení méně,“ řekla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková na tiskové konferenci po jednání s dánským ministrem zahraničí Larsem Rasmussenem.

Skupině, kterou vedle Německa tvoří Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA a ve které má zastoupení také Evropská unie, nyní předsedá Berlín.

til, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme