Ukrajina údajně potopila další ruské plavidlo. Má jít o raketový koráb Cyklon

Ukrajinským silám se údajně podařilo zasáhnout další loď ruské Černomořské flotily. Má jít o raketový koráb Cyklon, kotvící v Sevastopolu na anektovaném Krymu.

Sledovali jsme online Kyjev / Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketa ATACMS použitá při útoku na Berďansk a Luhansk v říjnu 2023

Ukrajina použila dvě balistické střely ATACMS | Zdroj: Profimedia

O zásahu námořního nosiče raket projektu Karakurt informovaly ruské telegramové kanály, podle kterých Ukrajina použila dvě balistické střely ATACMS. Při útoku údajně zahynulo šest ruských námořníků a 11 bylo zraněno, samotná loď klesla ke dnu.

Rusko i Ukrajina hlásí nepřátelské vzdušné útoky. Kyjev sestřelil všech 37 útočících dronů

Číst článek

Kyjev ani Moskva to zatím oficiálně nepotvrdily. Ukrajinský generální štáb informoval pouze o potopení vojenského remorkéru Kovrovec. Rusko večer drony zaútočilo na Mykolajiv a Oděsu.

Náčelník oblastní vojenské správy Oleh Kiper na telegramovém kanálu napsal, že protivzdušná obrana sestřelila dvacet bezpilotních letounů typu Šahíd. Jejich úlomky poškodily administrativní budovu a bytové domy, ale nikdo nebyl zraněný.

Martin Dorazín, edr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme