Ukrajina vyhlásila letecký poplach. Výbuchy jsou slyšet u Kyjeva, Oděsy, zasažen byl dům v Dnipru

Po celé Ukrajině byl opět vyhlášen letecký poplach, úřady vybízejí obyvatele, aby se schovali do krytů. Rusko zřejmě podniká útok střelami s plochou dráhou letu. V některých oblastech zasahuje protivzdušná obrana. Výbuchy jsou slyšet v Kyjevě a v Oděse, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Dnipru na východě Ukrajiny ruská střela poničila devítipodlažní obytný dům, pod troskami se nacházejí lidé, uvedl zástupce šéfa prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko.

V Dnipru na východě Ukrajiny ruská střela poničila devítipodlažní obytný dům, pod troskami se nacházejí lidé, uvedl zástupce šéfa prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko. | Zdroj: Reuters

Zásah objektu kritické infrastruktury mezitím oznámily úřady ve Lvově na západě země. Ukrajinská metropole i další ukrajinská města se již ráno staly terčem ruských raket. Jejich cílem rovněž byla kritická infrastruktura.

Gubernátor Mykolajivské oblasti ležící na jihu země Vitalij Kim podle deníku oznámil, že první střely jsou už nad Ukrajinou, a později dodal, že v oblasti zasahuje protivzdušná obrana. Na Černé moře podle armádního velitelství Jih vyplulo pět ruských plavidel, schopných najednou odpálit 36 střel s plochou dráhou letu Kalibr.

Ruská střela ve Lvovu na západě země zasáhla objekt kritické infrastruktury, uvedl šéf oblastní správy Maksym Kozyckyj. „Jsou možné výpadky elektřiny a vody. Zůstaňte v krytech, hrozba trvá,“ varoval v aplikaci Telegram. Ruská střela zasáhla objekt kritické infrastruktury také v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny.

Podle zpráv ze sociálních sítí protivzdušná obrana zasahuje ve Vinnycké, Chmelnycké, Kyjevské či Dnipropetrovské oblasti.

V Dnipru na východě Ukrajiny ruská střela poničila devítipodlažní obytný dům, pod troskami se nacházejí lidé, uvedl zástupce šéfa prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko.

„Jsou to prostě zrůdy,“ dodal na adresu Rusů s tím, že zasažený dům a jeho obyvatele dobře zná, protože bydlíval hned vedle. Agentura Reuters s odvoláním na místní úřady uvedla, že nejméně deset lidí včetně dvou dětí utrpělo zranění, z trosek se ale podařilo zachránit 15 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme