Ukrajinská armáda posiluje svou obranu na levém břehu Dněpru. Posílá tam nové útočné oddíly

Ukrajinská armáda posílá nové útočné oddíly na levý břeh Dněpru v Chersonské oblasti, tvrdí podle amerického Institutu pro studium války ruští prováleční komentátoři. Podle těchto zdrojů je na levém břehu Dněpru u obce Krynky asi 300 až 400 ukrajinských vojáků.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják 57. samostatné motorizované pěší brigády Kost Hordiienko střílí ze samohybné houfnice 2S22 Bohdana

Ukrajinský voják 57. samostatné motorizované pěší brigády Kost Hordiienko střílí ze samohybné houfnice 2S22 Bohdana | Foto: Sofiia Gatilova | Zdroj: Reuters

Levobřežní část Chersonské oblasti ovládá Rusko, ukrajinským silám se ale podařilo během podzimu získat na levém břehu určité pozice, a to právě u obce Krynky.

Podle ruských blogerů se ukrajinským silám během uplynulého dne podařilo postoupit jihozápadně od Krynek a obsadit pozice v blízké zalesněné oblasti, podotkl Institut pro studium války.

V protivzdušné obraně tahá Ukrajina za kratší provaz. Dohoda o ochranném štítu je žádoucí, tvrdí expert

Číst článek

Ruské síly v oblasti intenzivně útočí pomocí letectva a dělostřelectva, tvrdí také ruští internetoví komentátoři. Ukrajinský generální štáb k situaci na levém břehu pouze uvedl, že Ukrajincům se daří na levém břehu Dněpru držet dříve získané pozice.

Ruské možnosti na levém břehu podle hodnocení institutu snižuje neschopnost Rusů vytvořit soudržnou velitelskou strukturu.

Podle hlášení ukrajinského generálního štábu to vede například k situacím, kdy ruská 810. brigáda námořní pěchoty, která v oblasti působí, odmítá kvůli nedostatečné koordinaci s dělostřelectvem a nedostatku informací o poloze ruských minových polí útočit na ukrajinské pozice.

Pravobřežní část ukrajinské Chersonské oblasti musely ruské okupační jednotky pod tlakem ukrajinské protiofenzivy vyklidit loni v listopadu. Nad levobřežní částí oblasti měla ale ruská strana donedávna plnou kontrolu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme