Ukrajinské drony poškodily energetickou infrastrukturu v Orlovské oblasti, hlásí Moskva

Ukrajinské drony v noci na čtvrtek poškodily energetickou infrastrukturu v západoruské Orlovské oblasti, uvedl na telegramu tamní gubernátor Andrej Klyčkov. Útok bezpilotních letounů z Ukrajiny, která se od února 2022 brání ruské invazi, na energetické zařízení ve čtvrtek oznámil i šéf nedaleké Smolenské oblasti Vasilij Anochin. Informace nelze nezávisle ověřit, Kyjev jejich prohlášení nekomentoval.

Sledujeme online Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják zkouší FPV dron v Donětské oblasti

Ukrajina útočila na energetickou infrastrukturu, tvrdí úřady (ilustrační foto) | Foto: Thomas Peter | Zdroj: Reuters

Škody v Orlovské oblasti způsobily trosky sestřelených dronů, které zachytila ruská protivzdušná obrana, uvedl Klyčkov. Poškození infrastruktury podle něj vedlo k částečnému přerušení dodávek elektřiny do některých domácností. Možné oběti nezmínil.

Šojgu nařídil rychlejší dodávky zbraní na frontu. Ukrajina má stále techniky akutní nedostatek

Číst článek

Záchranné složky podle Anochina zasahovaly ve Smolenské oblasti, kde ukrajinské bezpilotní letouny rovněž sestřelila protivzdušná obrana.

„Nepřítel se pokusil způsobit škody na zařízení civilní energetické infrastruktury. Nejsou ztráty na životech,“ uvedl gubernátor oblasti sousedící s Běloruskem. Jaké zařízení se stalo terčem útoku, neupřesnil.

Ukrajina, která sama denně čelí náletům ruských dronů či raketovým útokům, v posledních měsících směřovala své dronové útoky na ruské ropné rafinerie a sklady, poznamenala agentura Reuters. K některým úderům se Kyjev přihlásil s tím, že se jedná o legitimní cíle na zařízení poskytující palivo ruskému válečnému úsilí.

ČTK, job Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme