Ukrajinské drony poškodily ruskou ocelárnu, gubernátor oblasti útok připustil, o škodách nemluví

Ukrajinské drony v noci na středu poškodily významnou ocelárnu v Lipecké oblasti na jihozápadě Ruska, tvrdí zdroj agentury Reuters z ukrajinské rozvědky. Škody způsobené v ocelárně by podle tohoto zdroje mohly mít dlouhodobý dopad na chod zařízení.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják s dronem

Ukrajinské drony v noci na středu poškodily významnou ocelárnu v Lipecké oblast (ilustrační foto) | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Podobné zprávy nelze bezprostředně nezávisle ověřit. Nicméně také podle ruského telegramového kanálu Astra drony poškodily jednu budovu v areálu Novolipeckého hutního kombinátu (NLMK), v níž je umístěna kyslíková stanice, a narušily tím částečně chod železáren.

Tři roky ‚pokání‘ za mši za Navalného. Pravoslavná církev v Rusku suspendovala kněze, který vedl tryznu

Číst článek

Gubernátor Lipecké oblasti dříve připustil, že nad průmyslovou zónou byl sestřelen dron, o škodách se ale nezmínil.

Kyjev se oficiálně k útokům na ruské území nehlásí. Podle zdroje agentury Reuters ale za úderem na ocelárny stojí ukrajinská vojenská rozvědka HUR.

V noci na středu se také podle jiného zdroje agentury podařilo ukrajinským silám pomocí dronů zasáhnout dva sklady ropy ve Smolenské oblasti západně od Moskvy.

Ukrajina se v poslední době ve snaze vyvinout tlak na Rusko čím dál víc soustředí na útoky na ruské ropné a průmyslové kapacity, podotkla agentura.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme