V Rusku hořel po dronovém útoku ropný sklad. Ukrajina hlásí poničení elektráren

Ukrajinský dronový útok v noci na čtvrtek způsobil rozsáhlý požár ropného skladu v ruské Adygejské republice. Plameny se již podařilo uhasit, oznámil podle agentury Reuters na komunikační platformě Telegram šéf Adygejské republiky Murat Kumpilov. Naopak Kyjev informuje o nových ruských útocích na ukrajinská energetická zařízení.

Sledovali jsme online Moskva/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská tepelná elektrárna poškozená ruskými raketovými údery

Ukrajinská tepelná elektrárna poškozená ruskými raketovými údery | Foto: Valentyn Ogirenko | Zdroj: Reuters

Tisková agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany uvedla, že ruská protivzdušná obrana v noci sestřelila 15 ukrajinských dronů, z toho šest nad Adygejskou republikou, která se nachází na jihozápadě Ruska v blízkosti Černého moře.

Bezpilotní letouny zasáhly také město Slavjansk na jihu evropské části Ruska. Při úderech, zejména na ropné sklady, podle ruských úřadů zahynula jedna žena.

Naopak ruský útok poškodil v noci na dnešek energetickou infrastrukturu ve čtyřech ukrajinských regionech, uvedlo prostřednictvím aplikace Telegram ukrajinské ministerstvo energetiky.

Nasazení západních zbraní proti cílům v Rusku zpomalilo ofenzivu na Ukrajině, tvrdí Zelenskyj

Číst článek

Úder podle úřadu zranil tři pracovníky jednoho ze zasažených zařízení a přerušil dodávky elektřiny pro některé spotřebitele.

Ukrajinská energetická společnost DTEK uvedla, že jedna z jejích tepelných elektráren byla vážně poškozena. Podle Kyjeva ruské drony a raketové údery na ukrajinskou energetickou infrastrukturu letos na jaře vyřadily polovinu výrobních kapacit a vynutily si průběžné výpadky elektřiny.

Ukrajinské letectvo informovalo, že dnes sestřelilo pět z devíti raket a všech 27 dronů, které Rusko vyslalo na deset ukrajinských regionů.

Armáda uvedla, že Rusko se zaměřilo především na východní Ukrajinu, konkrétně na Dněpropetrovskou oblast. Dněpropetrovský gubernátor uvedl, že letectvo sestřelilo pět dronů a čtyři rakety nad jeho oblastí. Při útoku, který poškodil sedm domů, byli podle něj zraněni tři muži.

Šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko uvedl, že protivzdušná obrana sestřelila všechny drony a rakety blížící se k hlavnímu městu, přičemž v metropoli nebyly hlášeny žádné škody ani zranění.

Protivzdušná obrana rovněž sestřelila čtyři bezpilotní letouny nad středoukrajinským městem Vinnycja, kde trosky poškodily objekt kritické infrastruktury, uvedl regionální gubernátor.

Rusko tvrdí, že energetická infrastruktura je legitimním vojenským cílem, a odmítá, že by se zaměřovalo na civilisty nebo civilní infrastrukturu.

kma, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme