Ukrajinské síly zatlačily ruskou armádu až o čtyři kilometry, hlásí Kyjev. Situace zůstává napjatá

Ukrajinská armáda postoupila na některých místech jižní fronty o tři až čtyři kilometry, uvedla v sobotu podle agentury Unian mluvčí jižního uskupení ukrajinských sil Natalija Humenjuková. Situace na bojišti však podle ní zůstává napjatá. Informace o bojích však nelze nezávisle a rychle ověřit.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský farmář u zdevastovaného skladu obilí po ruském útoku nedaleko města Orichiv

Ukrajinský farmář u zdevastovaného skladu obilí po ruském útoku nedaleko města Orichiv | Foto: Oleksandr Ratushniak | Zdroj: Reuters

Zatlačení ruské armády o jednotky kilometrů je podle Humenjukové výsledkem úspěšných útočných operací. „Ale objektivně bychom potřebovali vyčistit alespoň třicetikilometrový pruh, aby to mělo nějaký účinek,“ uvedla mluvčí.

Ukrajina se už téměř 19 měsíců brání ruské invazi. Na začátku letošního června Kyjev spustil dlouho očekávanou další vlnu protiofenzivy. Podle ukrajinských úřadů jednotky Kyjeva dosud osvobodily na 250 kilometrů čtverečních území.

Kromě jižního úseku fronty, kde se ukrajinská armáda snaží vytlačit ruské vojáky až k břehům Azovského moře, a přerušit tak ruský pozemní koridor s anektovaným Krymským poloostrovem, bojují vojáci i na východě. Ukrajinský generální štáb v pátek uvedl, že se jeho jednotkám podařilo v tomto sektoru dobýt ves Andrijivka jižně od Bachmutu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme