Výpadky na Ukrajině budou delší kvůli poškození elektráren. Lidé mají šetřit elektřinou

Ukrajinská energetická společnost Ukrenerho vyzvala spotřebitele, aby maximálně šetřili elektřinou. Výpadky proudu budou v příštích dnech ještě delší, upozornila společnost. Hlavním důvodem je rozsáhlé poškození kritické infrastruktury po ruských útocích.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výpadek proudu v Kyjevě

Výpadek proudu v Kyjevě | Foto: Thomas Peter | Zdroj: Reuters

Šéf společnosti Ukrenerho Volodymyr Kudryckyj ukrajinské televizi také řekl, že dva bloky jaderných elektráren jsou mimo provoz kvůli plánované opravě, denní teploty mají přesáhnout 30 stupňů a lidé začnou ve velkém používat klimatizaci.

Ruské útoky z minulého týdne silně poškodily dvě elektrárny. To jsou podle Kudryckého hlavní příčiny deficitu elektřiny, který se nedá plně nahradit jejím dovozem ze zahraničí. Už teď je večer od 18 do půlnoci značná část Ukrajiny bez proudu a situace se příští týden zhorší, upozornil šéf společnosti Ukrenerho.

Martin Dorazín, mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme