Zlikvidováno s ‚určitou podporou‘. Izrael zničil většinu z 300 dronů a raket vyslaných z Íránu

Írán za uplynulou noc proti Izraeli vyslal přes 300 dronů a raket, uvedla izraelská armáda s tím, že 99 procent z nich bylo sestřeleno. Šlo podle ní o významný strategický úspěch, protože se jí íránský útok podařilo zmařit. Armádní mluvčí Daniel Hagari řekl, že „funkčnost armády zůstala plně zachována“ a že velení diskutuje o tom, jaké možnosti má dál, napsala agentura Reuters. Izrael od 6.30 znovu otevřel svůj vzdušný prostor.

Tel Aviv (Aktualizováno: 7:24 14. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letící objekty nad Tel Avivem

Letící objekty nad Tel Avivem | Foto: Semyon Galperin

Izraelská i světová média zmiňují jen malé způsobené škody, většinu útočících dronů a střel se podařilo zlikvidovat, řadu ještě mimo izraelský vzdušný prostor. Jak v prohlášení připustil mluvčí izraelské armády Daniel Hagari, měl Izrael v této věci „určitou podporu“ svých spojenců.

Írán vyslal desítky dronů na Izrael. Premiér Netanjahu slíbil, že útok nenechá bez odezvy

Číst článek

To nad ránem potvrdil také Bílý dům v prohlášení po telefonickém rozhovoru mezi prezidentem Joem Bidenem a izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. „Pomohli jsme Izraeli sestřelit skoro všechny přilétající drony a střely,“ uvedl Biden podle prohlášení. Média v noci upozorňovala také na zapojení britských a jordánských letadel.

Americký Institut pro studium války si podle listu The Times of Israel všiml, že noční íránský útok měl společné rysy s tím, jakým způsobem nyní Rusko při své agresi na Ukrajině používá drony a střely. „Rusko na Ukrajině experimentovalo s kombinacemi balistických střel a střel s plochou dráhou letu společně s íránskými drony,“ podotkl institut.

edr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme