Zpráva omylem varovala obyvatele Ontaria před incidentem v jaderné elektrárně, úřady se omluvily

Kanadská provincie Ontario omylem ohlásila incident v atomové elektrárně Pickering nedaleko Toronta. Obyvatelé nejlidnatější kanadské provincie následně dostali textové zprávy s upozorněním. Za necelou hodinu se úřady omluvily s tím, že poplach byla chyba.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Pickering poblíž Toronta je jednou z největších na světě | Zdroj: Reuters

Textové upozornění o poplachu v jaderné elektrárně Pickering přišlo obyvatelům provincie na mobilní telefony okolo 7.30 zdejšího času (13.30 středoevropského času). V upozornění také stálo, že v elektrárně naštěstí nedochází k neobvykle velkému úniku radioaktivity.

Poplašné zprávy, které byly rozeslány obyvatelům kanadské provincie Ontario během falešného poplachu v elektrárně Pickerng | Foto: Chris Hickering | Zdroj: Reuters

Už po hodině však úřady rozesílaly další zprávu, tentokrát s omluvou, že se jednalo o chybu a planý poplach. „Důležité upozornění: poplach týkající se jaderné elektrárny Pickering byl chybný. Veřejnosti ani životnímu prostředí nehrozí žádné nebezpečí,“ uváděla zpráva.

Jaderná elektrárna Pickering se nachází za okrajem třímilionového města Toronta na pobřeží jezera Ontario a je jednou z největších na světě. V provozu je od roku 1971 a je schopná vygenerovat až 3100 megawattů.

dot, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme