Operace Anakonda končí, o jejím výsledku panují pochyby

Největší bojová operace amerických vojsk v Afghánistánu s názvem Anakonda končí. Jak ale prohlásil generál Tommy Franks, velitel amerických jednotek v Afghánistánu, podobné akce budou pokračovat až do úplné likvidace jednotek Talibů a teroristické organizace Al-Káida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci v Afghánistánu | Foto: ČTK/EPA | Zdroj: ČTK

Jak z Afghánistánu hlásí spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, generál Franks označil operaci Anakonda za absolutně úspěšnou, ale odmítl odhadnout počet obětí na straně rebelů. Americké zdroje už v neděli uvedly, že v horách na jih od města Gardez zahynulo nejméně 500 Talibů a příslušníků Al-Káidy. Většina těl však nebyla nalezena, a tak není úplně jasné, jak k takovému údaji americké velení došlo.

Afghánští velitelé pochybují o tak velkých ztrátách a přiklánějí se k názoru, že rebelové se přesunuli do jiných horských oblastí a připravují odtud diverze a teroristické útoky namířené proti dočasné afghánské vládě.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková o operaci Anakonda

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme