Operace Hlavní sklizeň pokračuje

Operace Hlavní sklizeň, při které vojáci NATO přebírají od albánských povstalců v Makedonii dobrovolně odevzdávané zbraně, pokračuje třetím dnem. Alianční jednotky chtějí do dnešního večera vybrat 1100 kusů zbraní, což je jedna třetina z celkového množství výbroje, které se mají rebelové vzdát během třiceti dnů. Pokud se to Alianci povede, začne makedonský parlament v pátek projednávat parlamentní změny spojené s rozšířením práv albánské menšiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K vojákům NATO Makedonii se s největší pravděpodobností přidají i jejich němečtí spojenci. Účast vojáků Bundeswheru už dříve schválila spolková vláda a dnes o něm bude hlasovat parlament. Do Makedonie se mezitím vrací stále více lidí, kteří uprchli před boji do Kosova.

Na dvoře základní školy pro etnické Albánce v makedonské metropoli Skopje vybuchla bomba. Policie neví o tom, že by někoho usmrtila či zranila. Dnešní exploze se odehrála jen několik hodin před plánovanou inspekční návštěvou generálního tajemníka Severoatlantické aliance George Robertsona v Makedonii, kde je úkolem jednotek NATO odebírat od albánských povstalců zbraně.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme