Operace Hlavní sklizeň pokračuje

Operace Hlavní sklizeň, při které vojáci NATO přebírají od albánských povstalců v Makedonii dobrovolně odevzdávané zbraně, pokračuje třetím dnem. Alianční jednotky chtějí do dnešního večera vybrat 1100 kusů zbraní, což je jedna třetina z celkového množství výbroje, které se mají rebelové vzdát během třiceti dnů. Pokud se to Alianci povede, začne makedonský parlament v pátek projednávat parlamentní změny spojené s rozšířením práv albánské menšiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K vojákům NATO Makedonii se s největší pravděpodobností přidají i jejich němečtí spojenci. Účast vojáků Bundeswheru už dříve schválila spolková vláda a dnes o něm bude hlasovat parlament. Do Makedonie se mezitím vrací stále více lidí, kteří uprchli před boji do Kosova.

Na dvoře základní školy pro etnické Albánce v makedonské metropoli Skopje vybuchla bomba. Policie neví o tom, že by někoho usmrtila či zranila. Dnešní exploze se odehrála jen několik hodin před plánovanou inspekční návštěvou generálního tajemníka Severoatlantické aliance George Robertsona v Makedonii, kde je úkolem jednotek NATO odebírat od albánských povstalců zbraně.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme