Operačních programů by nově mohlo být jen pět

Česká republika by od roku 2014 měla výrazně snížit počet operačních programů, z nichž čerpá peníze z Evropské unie. Shodla se na tom na dnešním jednání komise pro čerpání prostředků EU při ministerstvu pro místní rozvoj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Polčák | Foto: Marián Vojtek

„Stávající počet operačních programů by měl zásadním způsobem poklesnout. Záměr vlády je, aby to nepřesáhlo dvouciferné číslo, tedy, aby to bylo do deseti," řekl po jednání komise Rádiu Česko člen komise, místopředseda hnutí Starostové a Nezávislí a poslanec TOP 09 Stanislav Polčák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ondřeje Černého je poslanec a místopředseda hnutí Starostové a nezávislí Stanislav Polčák.

Na tom, že se počet operačních programů musí z rekordních a nepružných 24 programů výrazně snížit, se podle něj shoduje jak vládní koalice, tak opozice.

Sám by dal přednost ještě radikálnějšímu snížení. „Každý resort si chce usurpovat evropské peníze, protože s tím je spojena určitá míra moci. Příjemci těch prostředků, obce, města, regiony a podnikatelé, jsou až ti druhořadí. A to by se mělo změnit. Kdyby se podařilo dosáhnout číslovky pět,bylo by to super," poznamenal v diskusním pořadu Studio Česko Polčák.

O tom, jak se počet operačních programů pro čerpání peněz z EU změní musí být podle Polčáka rozhodnuto „nejpozději v květnu či červnu příštího roku."

Marián Vojtek, Ondřej Černý, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme