Ophelia znovu nabrala sílu hurikánu

Tropická bouře Ophelia v noci na dnešek opět zesílila a dostala se znovu do kategorie hurikánů. Oznámilo to americké středisko pro sledování hurikánů v Miami na Floridě. Nyní se bouře pohybuje podél jihovýchodních břehů Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

satelitní snímek Ophelie | Zdroj: ČTK

Větry hurikánu dosáhly rychlosti 120 kilometrů v hodině a jejich poryvy byly ještě rychlejší. Oblast, kterou zasahují, se prostírá do vzdálenosti až 260 kilometrů od oka hurikánu.

Na břehy Jižní a Severní Karolíny by hurikán mohl vrhnout silné lijáky a způsobit mohutné vlnobití. Není vyloučen ani vznik osamělých tornád. Oba státy už zahájily evakuaci pobřežních oblastí. Pohotovost vyhlásila i Virginie.

V současnosti se hurikán nachází asi 180 kilometrů východně od Charlestonu a během dnešního dne by mohl ohrozit severokarolínský Wilmington. Ophelia se pohybuje pomalu severo-severozápadním směrem, zhruba rychlostí šesti kilometrů v hodině a měla by si ji udržet nejméně několik příštích hodin.

Meteorologové předpokládají, že ve středu se hurikán stočí na sever, nicméně varují, že z větší části je jeho trasa "nepředvídatelná".

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme