Ophelia znovu nabrala sílu hurikánu

Tropická bouře Ophelia v noci na dnešek opět zesílila a dostala se znovu do kategorie hurikánů. Oznámilo to americké středisko pro sledování hurikánů v Miami na Floridě. Nyní se bouře pohybuje podél jihovýchodních břehů Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

satelitní snímek Ophelie | Foto: ČTK

Větry hurikánu dosáhly rychlosti 120 kilometrů v hodině a jejich poryvy byly ještě rychlejší. Oblast, kterou zasahují, se prostírá do vzdálenosti až 260 kilometrů od oka hurikánu.

Na břehy Jižní a Severní Karolíny by hurikán mohl vrhnout silné lijáky a způsobit mohutné vlnobití. Není vyloučen ani vznik osamělých tornád. Oba státy už zahájily evakuaci pobřežních oblastí. Pohotovost vyhlásila i Virginie.

V současnosti se hurikán nachází asi 180 kilometrů východně od Charlestonu a během dnešního dne by mohl ohrozit severokarolínský Wilmington. Ophelia se pohybuje pomalu severo-severozápadním směrem, zhruba rychlostí šesti kilometrů v hodině a měla by si ji udržet nejméně několik příštích hodin.

Meteorologové předpokládají, že ve středu se hurikán stočí na sever, nicméně varují, že z větší části je jeho trasa "nepředvídatelná".

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme