Opilí Angličané řádili ve Stuttgartu

Angličtí fotbaloví fandové začínají v Německu potvrzovat svou pověst. Více než stovku jich policie v noci na dnešek zatkla ve Stuttgartu, kde zítra anglický národní tým sehraje svůj osmifinálový zápas mistrovství světa proti Ekvádoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky potyček v ulicích Dortmundu | Zdroj: ČTK

Skupina opilých Angličanů se večer začala chovat agresivně ke kolemjdoucím. Situace se postupně vyhrotila a vzduchem létaly lahve, sklenice i židle.

Němečtí policisté se za asistence britských kolegů napřed snažili zadržet jednotlivé potížisty. Nakonec ale v policejních antonech skončila celá skupina čítající 113 osob. Nikdo přitom nebyl zraněn.

Angličané údajně kromě fyzického napadání taky zpívali rasistické a urážlivé písně. Podle mluvčího stuttgartské policie Stefana Keilbacha přitom nešlo o klasické fotbalové rowdies, ale jen o opilce.

Ve Stuttgartu se očekává mezi 50.000 až 60.000 tisíci anglických fandů. Policejní prezídium se obává, že by frustrace příznivců z případného vyřazení Anglie nebo domácího Německa mohla o víkendu vyústit v násilnosti.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme