Opilí extremisté zmlátili drážďanské policisty

Drážďany - přezdívané někdy Benátky severu - měly v noci na dnešek daleko k poetice kulturní památky. Opilí extremisté se krvavě střetly s policií. Zraněno bylo nejméně 90 lidí, z toho většina příslušníků pořádkových sil, kteří původně chtěli dostat situaci pod kontrolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany

Drážďany | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Teprve hodinu po půlnoci se podařilo tisícovku mladých vandalů umravnit. Na policisty házeli kameny, lahve a stříleli světlicemi. Jedno auto zcela vyhořelo, další vozy, včetně služebních, byly vážně poničeny. Celou noc ve městě hlídkovaly zásahové jednotky.

Výše škod se stále ještě mapuje. Zodpovídat za své činy se bude v první řadě pět desítek zadržených ve věku od 20 let výše. Podle očitých svědků policie situaci podcenila. K prvním potyčkám došlo už ve čtvrtek odpoledne na nábřeží Labe. Městem tou dobou už táhly stovky mladých opilců, kteří v protestantské saské metropoli slavili katolické Na nebe vstoupení Páně, v lidové interpretaci Den Mužů!

Vilém Janouš, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme