Opomenout zaplatit v Londýně mýto se nevyplácí

Známý filmový a divadelní herec Tom Conti, který žije v Londýně, zapomněl zaplatit mýtné v centru britské metropole, a když chtěl zaplatit druhý den, byla mu zaslána žádost o zaplacení pokuty. To ho rozlítilo do té míry, že se dostal do křížku s londýnskými úřady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tower Bridge

Tom Conti je známý herec, jehož si někteří posluchači mohou pamatovat například z filmu Shirley Valentine a dalších. Bydlí v londýnské čtvrti Hamspeatd. Nedávno vyrazil ve svém autě v pracovní době do centra Londýna, zapomněl zaplatit povinné mýtné pět liber, a když se snažil zaplatit ho druhý den, nebylo mu to umožněno a místo toho dostal pokutu sto liber.

To ho nadmíru rozčílilo. Ne, že by těch sto liber neměl. Dvaašedesátiletý Tom Conti nepatří mezi chudáky a v Hamspeadu, pokud vím, žádní chudáci nebydlí. Rozčílil ho však způsob, jakým londýská firma Transport for London, která mýtné provozuje, jedná s lidmi jako on, kteří jednoduše zapomněli zaplatit, ne že by zaplatit nechtěli.

Předpis nutící řidiče zaplatit druhý den už jen pokutu, označil Conti za odporný a urážlivý a rozhodl se proti němu bojovat. Poskytl interview londýnskému večerníku Standard a dalším novinám, kde tvrdě kritizoval firmu Transport for London za její způsoby a prohlásil, že v Británii byl objeven nový zločin - totiž zapomenutí.

Mezitím se případ Contiho pokuty dostal k soudu, a ten mu vyměřil pokutu jednoho tisíce liber, připočítal k tomu ještě dva další případy, kdy Conti zapomněl zaplatit a druhý den už od něj nikdo pouhých pět liber mýtného nechtěl. Conti nejprve řekl, že pokutu platit nebude ze zásadních důvodů. Ovšem pak přišli před jeho dům v Hampsteadu dva soudní zřízenci, kteří chtěli zabavit jeho mercedes, aby ho prodali a z prodeje získali tisíc liber pokuty. Tímto jednáním byl Tom Conti zaskočen - tak drastické opatření vskutku nečekal. A slíbil, že pokutu zaplatí.

Z toho plyne jasné ponaučení - ať jste filmová hvězda nebo obyčejný smrtelník, na firmu Transport for London nevyzrajete. Mluvčí královského autoklubu RAC řekl, že platné předpisy londýnského mýtného jsou naprosto nedostatečné, protože nedělají rozdíl mezi tím, kdo zaplatit nechce, a tím, kdo jednoduše zapomněl. Tom Conti se rozhodl proti pokutě a proti způsobu jak s ním bylo jednáno odvolat u soudu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme