Opozice uspořádala statisícovou demonstraci proti Berlusconimu

V Římě se konala velká demonstrace proti Silviu Berlusconimu a jeho současné vládě pod heslem No - B day. Organizovala ji levicová opozice, která oznámila, že přišlo na 350 tisíc lidí, zejména mladých. Ty do Říma svezlo mimo jiné na 40 zvláštních vlaků, jeden trajekt ze Sardinie a stovky autobusů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi | Foto: Eric Draper

Podnět k demonstraci dal bývalý prokurátor Čistých rukou Di Pietro a jeho radikální strana Itálie hodnot. Hlavní síla opozice, Demokratická strana, se sice distancovala, ale její představitelé se také zařadili do fialového průvodu.

Fialová se totiž stala symbolem mladých lidí, kteří organizovali svou účast na demonstraci prostřednictvím Facebooku. V čele průvodu demonstranti nesli transparent požadující demisi premiéra Berlusconiho.

Podle většiny lidí, kteří organizovali svou účast na demonstraci přes Internet, je Berlusconiho vláda nedemokratická. Zelení zase protestovali proti tomu, že současná vláda chce stavět jaderné elektrárny, další skupinky by chtěly na místo Berlusconiho bývalého lídra krajní pravice Finiho.

Stoupenci současné vlády chtěli původně organizovat protidemonstraci, ale vzdali se této myšlenky, aby nedošlo ke srážkám.

Vědunka Lunardi, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme