Opoziční teroristé se prý v Sýrii zmocnili raket Scud. Píše to blízkovýchodní tisk

Radikální islamisté napojení na Al-Káidu se v Sýrii zmocnili raket dlouhého doletu Scud. Píše to arabský a izraelský tisk. Právě v Izraeli podobné aktivity části syrských rebelů vyvolávají velké znepokojení. Židovský stát se obává, že po svržení Asadova režimu mohou teroristé obrátit ukořistěné zbraně právě proti Izraeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlivný izraelský deník Ma'ariv píše o raketách v rukou teroristů na titulní straně | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Zpráva o tom, že se islamisté zmocnili raket Scud na východě Sýrie, se nejprve objevila v arabských médiích. Dnes už ji po víkendu zveřejnily také izraelské noviny.

Obsazením raketové základny se přitom ve vlastní videonahrávce chlubili samotní islamisté, konkrétně ozbrojenci skupiny Džabhat an-Nusra, kterou už Spojené státy zařadily na seznam teroristických organizací.

Džabhat an-Nusra má v Sýrii za sebou řadu útoků proti civilistům. Její bojovníci jsou lépe vyzbrojení a také více motivovaní, než sekulární povstalci například ze Svobodné syrské armády.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme