Orbán v Dallasu kritizoval liberály a jejich politiku. Požaduje ‚silného‘ vůdce pro Ameriku

Maďarský premiér Viktor Orbán vystoupil na americké konzervativní konferenci v texaském Dallasu. V projevu především kritizoval liberály a jejich politiku. Do Spojených států přiletěl už v úterý, kdy se setkal s exprezidentem Donaldem Trumpem na jeho soukromém golfovém hřišti v New Jersey.

Dallas Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Orbán na konferenci v Dallasu

Viktor Orbán na konferenci v Dallasu | Zdroj: Reuters

„My, kteří sousedíme s Ukrajinou, zoufale potřebujeme silné vůdce, kteří jsou schopni vyjednat mírovou dohodu. Ať nám, prosím, pomůžou. Potřebujeme silnou Ameriku se silným vůdcem,“ řekl Orbán při návštěvě v texaském Dallasu.

Orbán jako jediný mezi evropskými lídry v roce 2016 podpořil Donalda Trumpa v souboji o Bílý dům. Ostře také zkritizoval všechny, kteří ho po kontroverzním projevu o mísení ras v rumunském Sedmihradsku minulý týden obvinili z anitisemitismu a rasismu.

V reakci na to rezignovala jeho dlouholetá poradkyně a sklidil kritiku i z nejvyšších míst Evropské unie. Ta ho mimo jiné viní i z narušování demokratických hodnot v Maďarsku.

Klára Pavlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme