Organizátor vraždy ruské političky Starovojtovové dostal u soudu 17 let

Bývalý ruský poslanec Michail Gluščenko dostal 17 let vězení za vraždu známé ruské političky Galiny Starovojtovové. Poslankyni za stranu Demokratické Rusko zastřelili v roce 1998 ve vchodu jejího petrohradského domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní duma Federálního shromáždění Ruské federace | Foto: FOTOBANK.ER | Zdroj: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported/Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Dlouhých 17 let trvalo ruským soudům, než prokázaly vinu bývalého poslance Michaila Gluščenka, který vraždu Galiny Starovojtovové zorganizoval a najal na ni vraha.

Soud neshledal v jeho případu žádné polehčující okolnosti. Gluščenko ve své řeči u petrohradského soudu požádal ruský národ o odpuštění, ale dodal, že jednal pod nátlakem. Prý mu vyhrožovali smrtí, pokud Starovojtovovou neodstraní.

Vykonavatel objednávky Vitalij Akišin už dříve dostal trest 23 a půl let a jeho komplic Jurij Kolčin 20. Právě ten označil exposlance Gluščenka za osobu, která si zločin objednala.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme